پرینت
Cannot find table 0.

خبرها و دانستنی های مطب را در همینجا مطالعه نمائید.

لطفا موارد زیر را در مراجعه به مطب در نظر داشته باشید:

الف- لطفا فقط در روزی که قبلا وقت گرفته اید و حدود ۱۰ - ۱۵ دقیقه زودتر از وقت تعیین شده برای انجام مراحل پذیرش٬ در مطب حضور یابید.
از مراجعه به مطب بدون وقت قبلی جدّاً خودداری کنید.

اگر به روال مراجعه به مطب آشنا هستید و میخواهید مستقیما وارد سامانه های وقت دهی الکترونیکی مطب شوید٬ یکی از سامانه های زیر را انتخاب نمائید: سامانه وقت دهی شماره ۱   و   سامانه وقت دهی شماره ۲

ب- توجه داشته باشید که زمان تعیین شده برای شما٬ زمان حضور شما در مطب است و رفتن به اتاق معاینه و ملاقات با پزشک با تاخیر انجام خواهد شد. بعد از انجام تشریفات پذیرش٬ با شکیبائی در اتاق انتظار٬ منتظر رسیدن نوبت معاینه٬ به ترتیب شماره نوبتی که در زمان پذیرش به شما داده میشود٬ باشید.

پ- در اتاق انتظار٬ سکوت محیط مطب را کاملا رعایت کرده و فرزندان و همراهان خود را به آرامش و صحبت کردن آرام دعوت نمائید.

ت- اگر برای اولین بار به مطب مراجعه میکنید٬ برگه پرسشنامه ای به شما داده میشود  آنرا با دقت خوانده و به سوالاتی که در مورد علت مراجعه و سابقه بیماریها و ... از شما شده است پاسخ روشن و صحیح بدهید.
پرسش " علت مراجعه "  را بطور کامل و مشروح٬ جواب دهید ( آنچه میخواهید به پزشک بگوئید که چرا اینجا مراجعه کرده اید یا چه علامت و عارضه ای٬ شما یا عزیزتان را آزار میدهد که برای درمان آن آمده اید٬ را در جواب همین سوال٬ شرح دهید ).

ث- اگر عینک دارید و یا قبلا آزمایشهائی را در ارتباط با بیماری خود انجام داده اید٬ حتما همراه داشته باشید و در مطب به پزشک ارائه نمائید.

ج- تمام پرسشهای برگی را که در اختیار دارید به دقّت خوانده و پاسخ دهید٬ به ویژه قسمتهائی را که مربوط به بیماریهای افراد خانواده یا منسوبین نزدیک میباشد.

چ- در مواردی که کودکان مورد بررسی هستند و در مورد استفاده والدین از عینک سوال شده است٬ با وجود اینکه خودشان عینک میزنند٬ جواب سوال را منفی مرقوم میکنند و میگویند ما در سنین بالاتر و زمان رفتن به دبیرستان یا دیرتر عینک شروع کرده ایم و فرزند ما با آن سن فاصله زیادی دارد. باید بدانیم زمان شروع به عینک مهم نیست و مساله امکان وجود ژن در خانواده است.

ح- لطفاً بدون وقت قبلی به مطب مراجعه نکنید.
برای برقراری انظباط مطب٬ قبلا از طریق سایت ( kidseyedoctor.com ) و سامانه وقت دهی الکترونیکی٬ زمان مناسبی را انتخاب٬ ثبت و در روز تعیین شده٬ به مطب مراجعه نمائید.


خ- در موارد اورژانس پذیرش و معاینه بدون درنظر گرفتن روال عادی انجام خواهدشد ولی از آنجائی که بیماران محترم هر پیش آمدی مانند شکستن عینک یا خارش چشم و یا تصور اینکه ممکن است آب مروارید داشته باشند و .... را اورژانس دانسته و انتظار مراجعه و  پذیرش فوری در همان روز را دارند٬ لطفا ابتدا با ارتباط تلفنی با منشی مطب ( که با تامین تعداد زیاد خط تلفن ارتباطی این امکان ساده و قابل دسترسی است ) مورد خود را با ایشان در میان بگذارید و منشی ضمن مشورت با پزشک٬ درصورت لزوم٬ همان روز شما را پذیرش نموده و در غیر این صورت٬ وقت مناسبی را برای شما تعیین و به اطلاع شما خواهد رساند.


برای کودکان ۳ ساله و بالاتر٬ برای اینکه در معاینات بالینی بتوانند کمک بیشتری به بررسی مقدار دید چشمهای خود نمایند٬ بهتر است از چند روز قبل از مراجعه به مطب٬ اقدام به تهیه یک نوشته E بر روی برگ سفید و یاددادن جهت های مختلفی که این علامت میتواند داشته باشد ( بالا - پائین - راست و چپ ) و نشان دادن جهت ها با انگشتان٬ نمائید. هرگز از چارت های آماده  E  استفاده نکنید. نمونه شکلی که باید رسم کنید در زیر ملاحظه میکنید.
اگر نیاز به راهنمائی در مورد مراحل گرفتن وقت در سامانه نوبت دهی ما دارید اینجا را کلیک کنید و با ورود به برگ "گرفتن وقت مطب - سامانه نوبت دهی مطب" نکات مندرج را مطالعه فرمائید.

برای گرفتن وقت مطب برای اولین بار یا معاینات دوره ای میتوانید٬  با کلیک کردن اینجا٬ مستقیماً به سامانه وقت دهی مطب دکتر خدائیانی وارد شوید و با دنبال کردن مراحل پیش رو٬ وقت مناسب را انتخاب و برای خود ثبت نمائید و در روز و ساعت تعیین شده به مطب مراجعه نمائید. بازگوئی این مطلب لازم است که وقت تعیین شده در سامانه٬ زمان حضور شما در مطب است و پذیرش به اتاق معاینه و دیدار با پزشک با مقداری تاخیر انجام خواهد شد.

۱- اگر بیمار شما انحراف چشمی دارد٬ میتوانید با کلیک کردن اینجا وارد برگ "ارتباط باما-ایمیل به ما" شده و فرم شماره ۱ (انحراف چشم یا استرابیسم) را پر و ارسال نمائید. درخواست شما بررسی و وقت مناسب برای شما تعیین و به اطلاع شما خواهد رسید.

۲- اگر بیمارتان مبتلا به آب مروارید هستند٬ این بخش را انتخاب و وارد برگ ایمیلها شده و فرم شماره ۲ (آب مروارید یا کاتاراکت) را پر و ارسال نمائید. پاسخ ما را بصورت پیغام در تلفن همراه خود دریافت و در روز و ساعت تعیین شده مراجعه نمائید.

۳- برای انجام عمل جراحی٬ انجام آزمایشها و تهیه مدارکی از شما درخواست شده بوده٬ اگر آنها را تهیه کرده اید٬ با ورود به برگ ایمیل ها٬ فرم ایمیل شماره ۳ (آمادگی مدارک قبل از جراحی) را پر و ارسال نمائید و منتظر پاسخ ما باشید.

۴- از سامانه درخواست وقت کرده اید ولی بعلت نوع و شرائط خاص بیماری خود یا فرزند یا والدین تان فکر میکنید بهتر است وقت نزدیکتری داشته باشید٬ اینجا را کلیک و وارد  برگ ایمیل ها شوید و فرم ایمیل شماره ۴ (فرم درخواست وقت نزدیک) را پر و ارسال نمائید. حتما علت درخواست وقت نزدیک را کامل و با دقت بنویسید زیرا درخواست شما بررسی و درصورت نیاز به معاینه در زمان کوتاهتر٬ برایتان وقت بین مریض تعیین و ابلاغ خواهد شد. وگرنه شما برای اقدام به گرفتن وقت عادی راهنمائی خواهید شد.

۵- در موارد ازبین رفتن ناگهانی دید و یا ضرب دیدگی چشم و یا خونریزی در چشم و موارد مشابه٬ با انتخاب اینجا و ورود به برگ ایمیل ها٬ فرم شماره ۵ (از بین رفتن ناگهانی دید) را پر و ارسال نمائید. البته در این مورد بهتر است با تماس تلفنی با مطب و انتخاب بخش "ارتباط با منشی" مورد ویژه خود را با منشی هم مطرح نمائید.

۶- اگر تستهائی را به ما تحویل داده اید٬ با ورود به برگ ایمیلها و پر کردن و ارسال فرم شماره ۶ (اگر تستهائی را برای بررسی به ما تحویل داده اید) منتظر پاسخ ما در ایمیل خود باشید.